Förbundskansliets telefontider:

Måndag, tisdag, onsdag och torsdag 9:00-12:00
Telefon: 08-420 030 50

Behöver du prata med någon som har kompetens om autism?

Gäller för dig som är medlem.
Utbildningscenter Autisms konsulter

Förbundskansliets personal

Christina TeuchlerFotograf och illustratör
Christina Teuchler
christina.teuchler@autism.se
Föreningsutvecklare
Emil Hjelte
emil.hjelte@autism.se
Gunilla SundbladFörbundssekreterare
Gunilla Sundblad
gunilla.sundblad@autism.se
08-420 030 55
Intressepolitisk samordnare
Hanna Bastrup
hanna.bastrup@autism.se
Skribent
Hanna Danmo
hanna.danmo@autism.se

Administratör
Joanna Jansson
joanna.jansson@autism.se

Kommunikatör och webbredaktör
Linn Rivero Mildén
linn.rivero.milden@autism.se
Förbundsjurist
Maria Sivall
maria.sivall@autism.se
Utredare, ansvarig för kunskapsenheten,
redaktör Tidningen Autism
Mats Jansson 
mats.jansson@autism.se 

Intressepolitisk utredare/Kommunikatör
Minna Nyman Sabbadini
minna.nyman.sabbadini@autism.se
Porträtt på Rebecca Tarabay.Förbundsjurist och projektsamordnare
Rebecca Tarabay
rebecca.tarabay@autism.se
Kommunikationsansvarig
Sofie Ekholm
sofie.ekholm@autism.se
08-420 030 58