Förbundskansliets personal

Intressepolitisk samordnare
Agneta Söder
agneta.soder@autism.se

Christina Teuchler
Fotograf och illustratör
Christina Teuchler
christina.teuchler@autism.se
 
Emil Hjelte

Föreningsutvecklare
Emil Hjelte
emil.hjelte@autism.se

 

Gunilla Sundblad

Förbundssekreterare
Gunilla Sundblad
gunilla.sundblad@autism.se
08-420 030 55
 
Intressepolitisk utredare & projektsamordnare
Hanna Bastrup
Föräldraledig
 
Skribent
Hanna Danmo
hanna.danmo@autism.se
 

Administratör
Joanna Jansson
joanna.jansson@autism.se
 
Förbundsjurist
Maria Sivall
maria.sivall@autism.se



Redaktör Tidningen Autism,
ansvarig för kunskapsenheten
Mats Jansson 
mats.jansson@autism.se 
 
 
 
Kommunikatör
Minna Nyman Sabbadini
minna.nyman.sabbadini@autism.se


Förbundsjurist 
Rebecca Tarabay
rebecca.tarabay@autism.se
 
Kommunikationsansvarig
Sofie Ekholm
sofie.ekholm@autism.se
08-420 030 58

 
Ekonomiansvarig
Ulrika Westin
ulrika.westin@autism.se
08-420 030 53