Förbundskansliets telefontider:

Måndag, tisdag, onsdag och torsdag klockan 09:00–12:00.
Telefon: 08-420 030 50

Förbundskansliets personal

Christina TeuchlerFotograf och illustratör
Christina Teuchler
christina.teuchler@autism.se
Föreningsutvecklare
Emil Hjelte
emil.hjelte@autism.se
Gunilla SundbladFörbundssekreterare
Gunilla Sundblad
08-420 030 55
Intressepolitisk samordnare
Hanna Bastrup
hanna.bastrup@autism.se
Skribent
Hanna Danmo
hanna.danmo@autism.se
Ekonomiadministratör
Joanna Jansson
Kommunikatör och webbredaktör
Linn Rivero Mildén
Förbundsjurist
Maria Sivall
Sakkunnig utredare
Mats Jansson
Intressepolitisk utredare/Kommunikatör
Minna Nyman Sabbadini
minna.nyman.sabbadini@autism.se
Stina KåhrströmAdministratör
Stina Kåhrström
stina.kahrstrom@autism.se
Porträtt på Rebecca Tarabay.Förbundsjurist och projektsamordnare
Rebecca Tarabay
Kommunikationsansvarig
Sofie Ekholm
sofie.ekholm@autism.se
08-420 030 58