Kansli

Just nu har vi begränsad möjlighet att svara på frågor på grund av vakanser. 
Många frågor kan du få svar på via vår hemsida: 
 
 
 Förbundssekreterare
Gunilla Sundblad
 
 
 

Ekonomiansvarig 
Carina Pettersson
e-post: carina.pettersson@autism.se
tel: 08 420 030 53
 
 

Administratör
Joanna Jansson
e-post: info@autism.se
tel: 08 420 030 50, mån - tors 9:00 - 12:00



Fotograf och illustratör
Christina Teuchler
christina.teuchler@autism.se

Förbundsjurist
Maria Sivall
e-post: maria.sivall@autism.se



Redaktör Ögonblick, e-autism, diagnos och forskning
Mats Jansson 
e-post: mats.jansson@autism.se 
 

Intressepolitisk utredare skola/utbildning och barn/unga
Agneta Söder
e-post: agneta.soder@autism.se
 
 
 
Skribent
Hanna Danmo
e-post: hanna.danmo@autism.se

Kommunikatör
Sofie Ekholm
e-post: sofie.ekholm@autism.se
tel: 08 420 030 58